با خودت در تماس باش

به طورخیلی اتفاقی و بی ربط من برای خودم دوتا خط همراه و دوتا گوشی تهیه کردم .البته هردوتاش باهم قد یه خط منشی دفترمون زنگ خورنداره.اونطور که یادمه به خاطر استفاده ازخط دیتا یه خط اعتباری هم هدیه گرفتم و شاید به خاطر همون خط هدیه یه گوشی هم خریدم.بهانه ی خرید گوشی دوم هم تا حدودی  این بود: گوش کردن به فایلهای صوتی با این یکی گوشی برام جذابتر و اندازه صدا و وکیفیت بهتری داره  ،چون گوشی اولی کیفیت مناسبی نداره .به هرحال علت اینکه چطور ممکنه ،دوتا خط به دردمن بخوره رو تا امروزکشف نکرده بودم.

بر حسب اتفاق و بنا به دلیلی قرارشد از امروز روی یکی از خطها اینترنت داشته باشم .بسته ی اینترنتی رو از یکی از اپراتورها که انصافا نسبت به بسته های اینترنتی شاتل گرونتره ،خریدم و قاعدتا تلگرام رو نصب کردم و چون نمی خواستم ، دوستان و آشنایان بدونن دوتا تلگرام دارم دنبال یه نفر بودم تا براش پیغام بذارم .کار عاقلانه ام این بود: برای اون یکی خط خودم پیغام گذاشتم و نوشتم :«سلام »

دیدن پیغامِ سلام روی اون یکی خط باعث میشد متوجه بشم اوضاع بروفق مراده و پیغامی که منتظرش هستم .روی این خطم به دستم میرسه.

و بعد اون یکی گوشی رو باز کردم و دیدم از طرف خودم برای خودم یه پیغام اومده ،پیغام رو خوندم، دیدم برای خودم نوشتم سلام.

بی ادبی بود به خودم جواب سلام ندم .پس نوشتم:« سلام چطوری؟ امروزت چطوریه.»( اینطوری خیالم صددرصد راحت میشد پیغامها از هردوطرف قابل ارسال و دریافت هستند.)

اما وسوسه شدم با خط اول پیغام خط دوم رو چک کنم و همین کار رو کردم و البته باز رعایت ادب رو کردم و نوشتم :«ممنونم روز خوبی بود هنوز هم روز خوبیه اما نه بذار یه خورده فکر کنم! راستش همچین هم، روز خوبی نیست.»

و بعد اون یکی گوشی رو بازکردم و دیدم یه نفر داره  از روزش میناله .نتونستم نسبت به این نالشِ مسخره بی تفاوت بمونم و ازش پرسیدم :

«چرافکر میکنی امروزت تا الان خوب نبوده و چرا یه کاری نمیکنی از حالا تا آخر شب ، بهتر بشه؟»

و بعداین مکالمه دونفره ادامه پیدا کرد. اونقدر که فهمیدم دلیل محکمی برای بد بودن روزم   ندارم .از این شیوه مونولوگ خوشم اومد .یه لذت جالبی داشت.

 

توصیه نمکینم این کاررو شما هم تکرار کنید فقط اگر مثل من شما هم دوتا خط و دوتا گوشی دارید، شاید بد نباشه برای خودتون پیغام بذارید و با خودتون در تماس باشید.

امتحانش کنید و یا اگر راه دیگه ای هم به ذهنتون میرسه که میتونید از خودتون فاصله بگیرید، و احوال خودتون رو بپرسید و با خودتون حرف بزنید، میتونید همین جا بنویسید.

4 دیدگاه برای “با خودت در تماس باش”

 1. سلام
  اول بگم که خیلی باحال بود. من که حسابی خوشم اومد.و دوست دارم به نوعی منم انجامش بدم. اما فکر میکنم این که برای شما کاملا اتفاقی این موضوع پیش اومده باید خیلی جذاب تر باشه.

  یه روشی هم هست که چند وقته دلم میخواد انجامش بدم. ولی همش میندازمش عقب. سرویس ایمیل به خود. البته به سرعت تلگرام نیست ولی همین که هر از گاهی یه ایمیل از خودت دریافت کنی به نظرم جالبه. اینو اینجا نوشتم که خودم رو متعهد کنم و برم امروز یه ایمیل به خودم بزنم.

  باز هم ممنون به خاطر اشتراک گذاستن تجربه جالبتون.

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

  • avatar
  1. حسین جان
   به باور من و تجربه ای که دارم ما اکثراوقات داریم با خودمون داریم حرف میزینم .البته مدت زمان خواب رو نمیدونم ولی به غیر از اون شاید زمان خیلی کمی در طول روز باشه که ما به نوعی درگیری ذهنی نداشته باشیم .چیزی که کمک میکنه این درگیرها سرو سامان بگیره و لذت بخش و نتیجه بخش بشه همینه که به صورت دونفره انجام بشه.البته نه به اون صورت که توی بحثهای دانشجویی بوده هست .وقتی دورهم جمع میشدیم از آفرینش و خدا و دین و مذهب صحبتمون شروع میشد و آخرش به پفک نمکی هم ختم نمیشد و نتیجه ای نداشت.توی این دیالوگ چون هردوطرف خودمون هستیم احتمالا نتیجه ی بیشتری هم بگیریم.
   متشکرم

 2. سلام محسن عزيز

  اول اينكه از تجربه ايي كه نوشتي خيلي لذت بردم و حداقل ٢-٣ ساعتي در موردش مثال و فرض ساختم .
  ولي در بيشتر مواقع والد دروني افراد فعال ميشه و شروع ميكنه به سرزنشو تربيت كودك درون و خلاصه اينكه مونولوگ و احوالپرسي به دعوا و سرزنش ختم ميشه

  فكر كنم قبل از صحبت و فرستادن پيغان بد نباشه كه يكسري حدود و چهارچوب براي صحبتهاي دروني خودمون تعريف كنيم تا بيشتر از ان كه متنبه بشيم ، انرژي بگيريم

  1. علیرضا جان سلام
   انجام دادن پیشنهادی که دادی برای من یه خورده سخته .من دوست دارم وقتی با خودم حرف میزنم و وقتی با خودم در تماس هستم بی سانسورترین لحظات رو تجربه کنم .احساس میکنم حدود و چار چوب برای من محدودیت درست میکنه .حداقل وقتی با خودم در تماس هستم نمیخوام هیچ محدودیتی داشته باشم.
   متشکرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *